Nic co ludzkie nie jest mi obce
niedziela, 28 grudnia 2008
Co nam podają w Święta?
Święta Bożego Narodzenia już za nami. Co było do sprzedania lub kupienia jest już za nami. Wreszcie można odpocząć. No właśnie, Święta stały się czymś, po czym trzeba odpoczywać.
piątek, 19 grudnia 2008
Internet - tam gdzie życie jest lepsze
Miałem wczoraj przyjemność brać udział w audycji radiowej na temat spędzania świąt w internecie. Ten problem na razie nie ma realnego wymiaru, niemniej stopniowo się powiększa, wciągając w sieć kolejne ofiary. Internet mami dając nową lepszą tożsamość, by w kluczowym momencie wypluć wyssanego do cna człowieka, który nie umie z radością spojrzeć na to kim jest.
wtorek, 16 grudnia 2008
Zapraszam na audycję

W czwartek 18 grudnia Polskim Radiu Euro będę miał przyjemność być gościem w audycji "Czwarty Wymiar", tym razem częściowo poświęconej ludziom spędzającym święta w internecie. Zapraszam do słuchania od 9 do 10.

Częstotliwości na których można złapać radio w różnych zakamarkach Polski można znaleźć tu

Audycja będzie dostępna także na stronie internetowej Polskiego Radia Euro.

16:03, jarekzylinski , Audycje
Link Komentarze (1) »
niedziela, 14 grudnia 2008
Oswajanie relacji (cz.3) między kobietą i mężczyzną
Chwilę po ślubie prawdopodobnie obydwoje małżonków podpisze każdy cyrograf, jeśli tylko uszczęśliwiłoby to kochaną osobę. Podobnie jest na początku związku. Dlaczego więc by tego nie wykorzystać?
czwartek, 11 grudnia 2008
Oswajanie relacji (cz.2) - Rodzic - dziecko
W poprzedniej części pisałem, jak problematyczne mogą być przyzwyczajenia, o które tak łatwo w relacjach. Często zamykają one jedną ze stron na zmianę zachodzącą w drugiej osobie. W przypadku relacji rodzic-dziecko zmiany charakteru czy potrzeb jednej ze stron zachodzą wyjątkowo często.
wtorek, 09 grudnia 2008
Oswajanie relacji (cz.1)
Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz - to powiedzenie jak ulał pasuje do relacji, które tworzymy. Mowa tutaj nie tylko o tych najważniejszych, jak małżeństwo, rodzic-dziecko czy przyjaźń, ale o dosłownie wszystkich międzyludzkich, których jesteśmy częścią.
niedziela, 07 grudnia 2008
O mnie

Jarosław Żyliński (ur. 1982) - psycholog, absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego (praca magisterska obroniona w 2008 roku). Specjalizacja psychologia wychowawcza stosowana.

Pracowałem jako psychoedukator w Drabinie Rozwoju oraz byłem psychologiem szkolnym w gimnazjum na Smolnej. W okresie studiów zajmowałem się także zawodowo dziennikarstwem sportowym i marketingiem.

Teraz pracuję nad nowym projektem - Małą Doliną, w której prowadzimy zajęcia dla dzieci i rodziców. Ponadto nadal z wielką pasją wyjeżdżam jako opiekun-psycholog na Obozy Twórczego Rozwoju z Animusem.

Na boku skrobnę czasem to i owo, choćby tutaj.

09:46, jarekzylinski
Link Komentarze (5) »
Zaczynamy
Potrzeba komentowania tego co się dzieje dookoła nas jest powszechna. Inna sprawa, co dalej się robi z tą potrzebą, ja za nią idę. Stąd właśnie już dość stary pomysł na założenie tego bloga doczekał się swojej realizacji. 

Już taka jest natura psychologa, że to co go interesuje i zadziwia wywołuje w nim chęć wytłumaczenia tego na podstawie psychologii, socjologii i im pokrewnych. Tego właśnie można się spodziewać po tym blogu -  różnych przemyśleń i spostrzeżeń opartych na wspomnianych naukach.

Nie można natomiast spodziewać się na tym blogu wpisów z życia osobistego, tak mojego jak i moich bliskich. Jasne, że tu i ówdzie pojawi się jakiś ich ślad, bo często to właśnie oni są źródłem przemyśleń i komentarzy. Jednak nie pojawią się tutaj imiona, bardziej szczegółowe fakty i tym podobne rzeczy.

Kończąc pierwszy wpis - ZAPRASZAM DO CZYTANIA
09:36, jarekzylinski
Link Dodaj komentarz »
| < Grudzień 2008 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Zakładki:
O mnie