Nic co ludzkie nie jest mi obce
piątek, 23 stycznia 2009
Trzy aspekty seksu(alności) - część 3, biologia
Czytając zażartą dyskusję forumową na temat inicjacji seksualnej natknąłem się na niesamowity tekst: "a co ma seks do dzieci?". Niespodzianka - okazuje się, że całkiem dużo.
niedziela, 11 stycznia 2009
Trzy aspekty seksu(alności) - część 2, emocjonalność
Niewątpliwa przyjemność płynąca z seksualności jest niezwykle atrakcyjna dla młodych ludzi. Niestety widzą to też marketingowcy, którzy często obecną kulturą starają się propagować łatwą dostępność tej przyjemności przy maksymalnym ograniczeniu jej kosztów.
poniedziałek, 05 stycznia 2009
Trzy aspekty seksu(alności) - część 1, wstęp
Seksualność człowieka ma wpływ na niego przede wszystkim w trzech różnych aspektach. Emocji (przyjemności), uczuć i biologii. Wykreślenie któregokolwiek z tych trzech elementów jest mocnym ograniczeniem, nawet jeśli pop-kultura usilnie stara się to robić.
niedziela, 28 grudnia 2008
Co nam podają w Święta?
Święta Bożego Narodzenia już za nami. Co było do sprzedania lub kupienia jest już za nami. Wreszcie można odpocząć. No właśnie, Święta stały się czymś, po czym trzeba odpoczywać.
piątek, 19 grudnia 2008
Internet - tam gdzie życie jest lepsze
Miałem wczoraj przyjemność brać udział w audycji radiowej na temat spędzania świąt w internecie. Ten problem na razie nie ma realnego wymiaru, niemniej stopniowo się powiększa, wciągając w sieć kolejne ofiary. Internet mami dając nową lepszą tożsamość, by w kluczowym momencie wypluć wyssanego do cna człowieka, który nie umie z radością spojrzeć na to kim jest.
wtorek, 16 grudnia 2008
Zapraszam na audycję

W czwartek 18 grudnia Polskim Radiu Euro będę miał przyjemność być gościem w audycji "Czwarty Wymiar", tym razem częściowo poświęconej ludziom spędzającym święta w internecie. Zapraszam do słuchania od 9 do 10.

Częstotliwości na których można złapać radio w różnych zakamarkach Polski można znaleźć tu

Audycja będzie dostępna także na stronie internetowej Polskiego Radia Euro.

16:03, jarekzylinski , Audycje
Link Komentarze (1) »
niedziela, 14 grudnia 2008
Oswajanie relacji (cz.3) między kobietą i mężczyzną
Chwilę po ślubie prawdopodobnie obydwoje małżonków podpisze każdy cyrograf, jeśli tylko uszczęśliwiłoby to kochaną osobę. Podobnie jest na początku związku. Dlaczego więc by tego nie wykorzystać?
czwartek, 11 grudnia 2008
Oswajanie relacji (cz.2) - Rodzic - dziecko
W poprzedniej części pisałem, jak problematyczne mogą być przyzwyczajenia, o które tak łatwo w relacjach. Często zamykają one jedną ze stron na zmianę zachodzącą w drugiej osobie. W przypadku relacji rodzic-dziecko zmiany charakteru czy potrzeb jednej ze stron zachodzą wyjątkowo często.
wtorek, 09 grudnia 2008
Oswajanie relacji (cz.1)
Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz - to powiedzenie jak ulał pasuje do relacji, które tworzymy. Mowa tutaj nie tylko o tych najważniejszych, jak małżeństwo, rodzic-dziecko czy przyjaźń, ale o dosłownie wszystkich międzyludzkich, których jesteśmy częścią.
niedziela, 07 grudnia 2008
O mnie

Jarosław Żyliński (ur. 1982) - psycholog, absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego (praca magisterska obroniona w 2008 roku). Specjalizacja psychologia wychowawcza stosowana.

Pracowałem jako psychoedukator w Drabinie Rozwoju oraz byłem psychologiem szkolnym w gimnazjum na Smolnej. W okresie studiów zajmowałem się także zawodowo dziennikarstwem sportowym i marketingiem.

Teraz pracuję nad nowym projektem - Małą Doliną, w której prowadzimy zajęcia dla dzieci i rodziców. Ponadto nadal z wielką pasją wyjeżdżam jako opiekun-psycholog na Obozy Twórczego Rozwoju z Animusem.

Na boku skrobnę czasem to i owo, choćby tutaj.

09:46, jarekzylinski
Link Komentarze (5) »
| < Listopad 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Zakładki:
O mnie