Nic co ludzkie nie jest mi obce
czwartek, 28 grudnia 2017
Wolność i odpowiedzialność
Temat ten kołacze mi w głowie bardzo głośno i mam nadzieję, że z czasem stanie się książką. Póki co, te dwa słowa towarzyszą mi co chwilę, tworząc tercety a to ze złością i frustracją, a to z wielkim wyzwaniem, a czasem z zaciekawieniem.
środa, 29 listopada 2017
Ojcowskie „miesiące” - trzeci, czwarty i piąty
Coś z tych miesięcy wyszedł kwartał zdecentralizowany. Wiem, że czytaliście, bo sporo osób opowiadało, więc kontynuuję naszą historię. Historię, gdzie ojciec zawodowiec z pokorą ustępuje palmy pierwszeństwa, bo dziecko rośnie i jasno daje do zrozumienia, gdzie moje miejsce.
sobota, 16 września 2017
Ojcowskie miesiące – drugi
Pierwszy miesiąc dziecka jest chyba najbardziej urodzajny w zmiany. Nie na darmo czasem wyodrębniany jako etap życia jest okres noworodkowy – pierwsze cztery tygodnie. Teraz, kiedy piszę miesiąc później widzę, że piszę o zupełnie innym dziecku.
poniedziałek, 14 sierpnia 2017
Ojcowskie miesiące – Pierwszy
Czasem człowiekowi wygadanemu słów brakuje, by w krótkim wstępie opisać coś tak skomplikowanego i nieuchwytnego jak pierwszy miesiąc ojcostwa. Dlatego wstęp może pomińmy!
poniedziałek, 07 sierpnia 2017
Mężczyzna prawie karmiący
Kończy się właśnie Światowy Tydzień (Promocji) Karmienia Piersią. Chciałem dołożyć doń dwa grosze z męskiego punktu widzenia. Z braku piersi karmiącej jest to oczywiście nieco inny punkt widzenia, ale mimo tego braku jednak jest.
czwartek, 03 sierpnia 2017
Ojcowskie miesiące: Prolog
Niechże blog będzie blogiem, czyli będzie nieco bardziej osobiście. Chciałem się podzielić z Wami moim ojcowskim doświadczeniem. Na świeżo, bo obserwacji z każdego dnia jest na tony. Mam nadzieję, że będzie to dla was ciekawe, inspirujące, może nawet się dowiecie czegoś nowego. No to zaczynamy
czwartek, 27 lipca 2017
Partyjne wychowanie, partyjna edukacja
Nie możemy dziwić się poparciu dla tendencji autorytarnych w kraju, skoro wychowujemy dzieci w autorytarnych szkołach, przedszkolach, a także rodzinach.
wtorek, 25 lipca 2017
Dwa słowa o odrzuceniu referendum edukacyjnego
W cieniu walki o ustawy dotyczące sądów sejm odrzucił wniosek o referendum w sprawie reformy edukacji. Podpisało się pod nim 910 tysięcy osób. Muszę szczerze powiedzieć, że mimo nieukrywanej niechęci do obecnego Ministerstwa Edukacji i jego różnych decyzji, to akurat tutaj stanąłbym okrakiem po obu stronach barykady
poniedziałek, 10 lipca 2017
A jednak od małpy...
Zwierzęta mogą nas sporo nauczyć o wychowaniu. A już na pewno małpy, do którym nam najbliżej. Poziom opieki wobec znacznie mniej skomplikowanych organizmów w pierwszym okresie życia jest dla mnie niezwykle pouczający, jako przedstawiciela bardziej skomplikowanego gatunku ludzkiego.
czwartek, 29 czerwca 2017
Jak reagować na kłamstwa dzieci
Chyba każdy rodzic czy wychowawca wcześniej czy później staje oko w oko z dziecięcym kłamstwem. Czasem pojawia się w głowie pytanie jak reagować, czy dać dziecku samemu wyprostować tę przestrzeń? Czy konfrontować się? Czy reagować ograniczeniem zaufania? A może ukarać czy też „przykładnie się obrazić”?
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 49
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zakładki:
O mnie