Nic co ludzkie nie jest mi obce
Blog > Komentarze do wpisu
2015 – Rok zmian znaczących
W zeszłym roku oddałem sprawy w ręce dobrego losu, teraz biorę sprawy w swoje ręce. Szykują się zmiany. Znaczące mam nadzieję.

Oczywiście pozostaję w tradycyjnej pokorze wobec tego co życie przynosi, bo dzięki temu można rezygnować z założeń i wykorzystywać uśmiechy losu.

Więcej pisać

Marzeniem byłoby wydać trzy rzeczy, co poniekąd jest wątkiem lekkiego „chojraczenia” osoby, która ma na razie jedynie jedną wydaną współpracę za sobą. Faktem jest jednak to, że otwierają się trzy ścieżki i każda z nich może skończyć się jakimś wydaniem. Na razie trwają rozmowy i przymiarki, mam cały rok na realizację planu.

Chciałbym też wrócić do częstszego pisania bloga. To dobre miejsce i powinienem o nie bardziej dbać. Ponad dwumiesięczna przerwa jesienna jest niedopuszczalna, więc zakasuję rękawy. Sami zresztą widzicie, 3. stycznia i już drugi tekst na blogu.

Nie jestem jeszcze pewien co z blogiem na natemat.pl. Muszę przemyśleć czy jest sens go utrzymywać dalej.

Więcej działań alternatywnych

Chciałbym nieco szerzej działać. Zrobić coś więcej z psychologią grupy, mechanizmami gier, tangiem, psychologią związku (już w zeszłym roku były pierwsze przymiarki). Różne rzeczy lekko rzucały haczyki w moją stronę. Chciałbym w tym roku rzeczywiście zaryzykować bycie człowiekiem renesansu, co na pewno będzie kosztowało godziny siedzenia w bibliotece, które z wielką przyjemnością przyjmę!

Dużo warsztatów

Niezmiennie. Już zaplanowane są dwa styczniowe, a możliwe, że Białystok będzie regularny przez całe pół roku. To moja ulubiona forma pracy. Będę nadal robił warsztaty dla mężczyzn. Pojawią się warsztaty o bajkach oraz o komunikacji. Pod koniec zeszłego roku były warsztaty dla harcerzy prowadzących grupy i chciałbym też z tego typu grupami popracować.

Niestety nie ma w tym roku wyjazdu wakacyjnego z rodzinami. W tym czasie mam nadzieję być w Buenos Aires i uczyć się tanga oraz pisać książkę. Istnieje jeszcze spore prawdopodobieństwo, że nie uda się zebrać środków na ten wyjazd, wtedy sytuacja może się szybko zmienić. Ale na razie taki jest plan.

Czekam na spotkania z Wami, jeśli jesteście gdzieś, gdzie moje warsztaty nie docierają, a chcielibyście – napiszcie na jarek.zylinski(at)gmail.com, z przyjemnością spróbuję coś zdziałać.

Media

Tutaj większych zmian nie przewiduję. Dalej będą audycje w Radiu Bajka. Pojawia się mały projekcik mini-audycji o etapach rozwoju na YouTube. Mam nadzieję nadal współpracować z prasą, stacjami radiowymi i telewizyjnymi.

Pojawiają się ciekawe współprace wymiany tekstów, niebawem z Dobrą Relacją Małgosi Musiał. Niemniej w tym wszystkim będę chciał znaleźć równowagę biorącą pod uwagę mój blog, który nie może być tak zaniedbany jak jesienią, o czym już wspominałem.

Ludzie ludzie ludzie

Za każdym działaniem stoją ludzie, dobre kontakty owocują w dobre projekty. Potrzeba wiedzy i rozmowy prowadzi do dobrych spotkań z rodzicami. Nie zwlekajcie i zwracajcie się z różnymi pomysłami, jakie byście może chcieli zrealizować ze mną. Moje doświadczenie mi podpowiada, że rzeczywiście znaczna część takich pomysłów nie wychodzi poza etap zarodka. Ale z kolei niektóre z nich owocują fantastycznie. Jedynie te, których się nie spróbowało wcale nie mają żadnych szans na przyniesienie efektu.

Życzę Wam i sobie wielu udanych poszukiwań i prób. Udanych i nieudanych, które muszą się wydarzyć, by wydarzały się także te pierwsze. Odwagi, z mocą wchodzimy w 2015 rok.

 

Psychoblog Jarka Żylińskiego na Facebooku

sobota, 03 stycznia 2015, jarekzylinski

Polecane wpisy

  • Wolność i odpowiedzialność

    Temat ten kołacze mi w głowie bardzo głośno i mam nadzieję, że z czasem stanie się książką. Póki co, te dwa słowa towarzyszą mi co chwilę, tworząc tercety a to

  • Ojcowskie „miesiące” - trzeci, czwarty i piąty

    Coś z tych miesięcy wyszedł kwartał zdecentralizowany. Wiem, że czytaliście, bo sporo osób opowiadało, więc kontynuuję naszą historię. Historię, gdzie ojciec za

  • Ojcowskie miesiące – drugi

    Pierwszy miesiąc dziecka jest chyba najbardziej urodzajny w zmiany. Nie na darmo czasem wyodrębniany jako etap życia jest okres noworodkowy – pierwsze czt

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2015/01/03 13:45:35
Mam ciekawy projekt ale potrzebuje funduszy :)
Cel projektu pokazać gdzie my teraz jesteśmy :)
Mozę by i nagrodę dostałem:)
Pozdrawiam
-
2015/01/03 14:01:37
Hej, bardzo ciekawy blog i wpisy :) przy okazji wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2015. Zapraszam do nas. Przemek